четвер, 23 квітня 2020 р.

23 КВІТНЯ 

 ЧЕТВЕР

1. Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

 Тема: Я досліджую весняні зміни в житті птахів

 підр. с . 58- 59 ,   друк.зош. с.49

Опис місяців весни БЕРЕЗЕНЬ КВІТЕНЬ ТРАВЕНЬ 



1. Визнач, що роблять птахи навесні. Поясни свою думку.



2.
Назвіть птахів, які повертаються з вирію ранньої весни.

Я досліджую природне довкілля навесні - МОЯ КРАЇНА - УКРАЇНА ...


З теплих країв першими повертаються шпаки. Відбувається це переважно в середині лютого, а якщо весна затримується, то на початку березня. В березні прилітають жайворонки, дрозди, білі плиски, вальдшнепи, крижні, сиві дятли, журавлі, чаплі, зяблики, малинівки. Тоді ж або дещо пізніше — на початку квітня — прилітають білі лелеки, гуси, жовті та гірські плиски, чорнолобі сорокопуди, при-путні, сови-сплюшки. Квітень — час прильоту зозуль, очеретянок, горихвісток, одудів, а після них — дрімлюг, міської і сільської ластівок. Наприкінці квітня — на початку травня з’являються горлиці, сиворакші, бджолоїдки, мухоловки, перепілки, славки, сорокопуд-жу-лан. Останніми, в першій декаді травня, прибувають в рідний край іволги, стрижі, берегові ластівки, змієшийки, солов’ї.
І ті птахи, що повернулися з далеких країв (ластівки, стрижі, білі лелеки), і ті, що перебули зиму вдома, починають лаштувати гнізда. Граки, ворони, лелеки, орли, часом ластівки ремонтують, впорядковують свої минулорічні оселі. Інші птахи щороку будують нове житло і починають цю справу з вибору ділянки для гнізда. Розмір ділянки у різних видів птахів різний. Все залежить від того, скільки потрібно їжі майбутній сім’ї.
Гнізда птахи будують на землі (дрімлюга, глухар, соловейко, шев-рик), у купах хмизу, на пеньках, в кущах, в кронах дерев (славки, дрозди, волові очка, малинівки, шишкарі), в дуплах дерев (дятли, синиці, повзики, сови).
Чи прислухались ви коли-небудь, як весною співають птахи? І не лише уславлені співаки — солов’ї, дрозди, малинівки, синьошийки, зяблики, а й безголосі птахи: натхненно клацає дзьобом лелека, барабанить по сухій гілляці дятел, піднімається й падає, розправивши крила, бекас. І тоді лунає над лісовим болотом його «бе-е-е...»
Весняна пісня птахів — це сигнали про те, що територія зайнята, що на ній будується гніздо. Той, хто припізнився з вибором оселища — повинен шукати вільного місця.

Найголосніше птахи співають рано-вранці і ввечері. Але з’являються пташенята — і їм стає не до співу. Майже весь свій час вони витрачають на годування нащадків. Крім пісень, у птахів є ще й звуки, якими вони сигналізують про ту чи іншу подію: знахідку корму, появу хижака і т. п. На відміну від пісень, ці звуки переважно короткі, почути їх можна цілорічно.



Отже, запам’ятайте: перелітні птахи повертаються в рідні краї тоді, коли з’являється для них корм.


3. Чим живляться грак і стриж?
Поясни, чому грак відлітає останнім і прилітає першим, а стриж відлітає першим, а прилітає останнім.
Навесні у птахів з'являються пташенята. Для виведення потомства птахи в'ють гнізда.
Стрижі – одні з найшвидших перелітних птахів. Однак додому вони повертаються пізніше за інших. Чому так? Це пов’язано з тим, що стрижі харчуються комахами. Зазвичай ці птахи повертаються додому з теплих країв доволі пізно – в середині або кінці травня. Однак у цей час уже встановлюється постійна тепла погода, яка є сприятливим середовищем для появи й розмноження комах. Як тільки настають холоди, мошки й комахи зникають, а стрижі починають готуватися до зимівлі. При цьому відлітають у теплі краї вони відносно рано – в кінці серпня. 

4. Розглянь, де влаштовує свої гнізда синичка. Як ти думаєш, чому?


Своє гніздо синичка встеляє запашними травами, щоб воно мало характерний запах і відлякувало комах-паразитів.


 Народні легенди й перекази
В Україні лелека вважається вісником весни. Приліт птахів весною відмічався людьми здавна. Зникнення птахів восени і повернення навесні здавалось дивним. Древні слов'яни вважали, що птахи на зиму летять у вирій. В українській мові збереглось це слово «вирій» — рай древніх слов'ян. Повертання птахів навесні пов'язувалось зі звісткою богів, пізніше було прив'язане до християнських весняних свят.
В Україні багато прикмет про погоду, пов'язаних із білим лелекою. Він приносить тепло і забирає його назад у вирій.
  • Рано прилетів — буде тепле літо.
  • Активно тріщить увечері дзьобом — завтра буде сонячний день.
  • Стоїть на одній нозі — значить треба чекати похолодання.
    • Побачив шпака – весну стрічай.
    • Ранній приліт шпаків – до теплої весни.
      • З давніх-давен відомо: зозулі кують звичайно в добру погоду. „Ку-ку” – означає,  що стоятимуть теплі, ясні дні.
      • «Кує» зозуля тільки навесні - від Благовіщеня до Івана Купала, а як виб'ється – ячмінний колос, перестає...
Якщо лелека зів’є гніздо на хаті – у домі буде щастя.

Господарство, у якому звив гніздо чорногуз, є щасливим і захищеним від пожежі.

2. ФІЗКУЛЬТУРА

 Тема: Загальнорозвиваючі вправи в русі

Зарядка для дітей. - "Прокидайтесь, соні!" 


Фізкультхвилинка - СКІК ТА СКОК - Веселі Дитячі Пісні -



Немає коментарів:

Дописати коментар

28 травня  ЧЕТВЕР    Виховна година з техніки безпеки  на літніх канікулах https://www.youtube.com/watch?v=SHZF6b7zs-s Як правиль...